Značenie trasy NTS

Trasa NTS prebieha po značených turistických chodníkoch, výnimkou je úvodný 5 km dlhý úsek z Telgártu do Šumiaca, ktorý vedie po cyklotrase 2554 a krátky dobeh do cieľa v obci Donovaly.

Okrem štandardného turistického značenia bude na trase NTS umiestnené aj doplnkové (vlastné) značenie NTS v podobe červeno-bielych fáboriek (červeno-biela plastová páska), reflexných (nočných) značiek, smerových cedúľ a šípiek. Pokračovať v čítaní

Fotky z NTS 2015

Camera button Ďakujeme veľmi pekne všetkým fotografom, účastníkom a dobrovoľníkom, ktorí nám poskytli svoje fotografie z NTS 2015. Pre vstup do spoločného albumu použite ikonu vľavo.

Foto: Andrej Žitňan, Richard Pouš, Radovan Harach, Miro Košík, Jana Harachová, Branislav Gereg Pokračovať v čítaní

Priebeh a výsledky NTS 2015

V dňoch 18.-19. júla sa uskutočnil už 6. ročník Nízkotatranskej stíhačky. Tento rok priebeh pretekov zdramatizovala rozsiahla búrková činnosť nad hrebeňom Nízkych Tatier a po prvý raz v histórii sme museli preteky prerušiť. 

Aj tento rok ostala v platnosti pozmenená trasa z minulého roka – z Telgártu družstvá bežali do Šumiacu až odtiaľ po modrej značke vystúpali na Kráľovu hoľu. V polovici pretekov došlo kvôli búrkam k zastaveniu pretekov na 3 hodiny 17 minút. Pretekári museli počkať na kontrolnom stanovišti Čertovica, resp. na chate M.R.Štefánika pod Ďumbierom. Z Čertovice napokon pokračovalo 21 dvojíc z 25 možných, 18 mužských a 3 zmiešané. Aj napriek sťaženým podmienkam v teréne sa pretekári hravo zmestili do limitu 26 hodín. Pokračovať v čítaní

NTS60

NTS60 – minuloročná novinka na podujatí Nízkotatranská stíhačka, je jeho súčasťou aj tento rok.

Po naplnení limitu postupujúcich družstiev v jeho kategórii na KS3 Čertovica má každé ďalšie družstvo, ktoré opustí KS3 Čertovica najneskôr o 16.30 hod., možnosť pokračovať na trase NTS60. Táto možnosť je bonusom pre družstvá, ktoré na základe pravidiel eliminačného systému na KS3 na Čertovici nemôžu pokračovať ďalej do cieľa NTS na Donovaloch, a jej využitie nie je pre účastníkov pretekov povinné.
Pokračovať v čítaní

Hľadajú sa parťáci do tímu na NTS

Priatelia, v posledných dňoch sme dostali niekoľko e-mailov resp. správ na FB, kde jeden z členov tímu na NTS (väčšinou zo zdravotných dôvodov) vypadol. Ak vás postihla rovnaká nepríjemnosť a mali by ste záujem sa spojiť s niekým z takéhoto tímu, píšte prosím e-mail na stihacka@hiking.sk.

Členovia tímov, o ktorých sme dostali aleb zachytili na FB informáciu, že sa nemôžu NTS zúčastniť, sú v tabuľke označení červenou farbou.

Parťákov do tímu hľadajú aktuálne:
Marián Neupauer

 

Voľné miesto pre NTS 2015 / Free place for NTS 2015

Uvoľnilo sa jedno miesto pre NTS 2015 (odstúpenie družstva). Akby ste sa chceli prihlásiť, vyplňte prosím prihlasovací formulár a taktiež nám pošlite avízo o vašej účasti na e-mail stihacka@hiking.sk. Ďakujeme.

(je možné, že ešte nejaké voľné miesto pribudne, v takom prípade informácia bude opäť zverejnená)

There is 1 free place for NTS 2015, in case you would be interested in participation please fill in the registration form and also let us know via e-mail to stihacka@hiking.sk. Thank you. (there is a possibility there will be more free place, in such case we would publish the information here.)

Registration for NTS 2015: GROUP 3

The registration for Nízkotatranská stíhačka 2015 is now open for group 3.

>>>LINK FOR REGISTRATION FORM<<<

Before registration please ensure you have the correct data for your team partner. Also please ensure, that you got both familiar with the NTS regulations.

Together with the enrollment the form allows to book accommodation in Telgárt (before start), accommodation in Donovaly (finish), transport of your car from Telgárt to Donovaly and also NTS 2015 participant T-shirts.

NTS 2015

NÍZKOTATRANSKÁ STÍHAČKA 2015 sa bude konať 18.-19. júla. Propozície a ďalšie údaje môžete očakávať približne so začiatkom 2015.

NÍZKOTATRANSKÁ STÍHAČKA 2015 will take place on 18.-19. July. Race regulations and further information will be published in early 2015.