Prihlasovací systém pre NTS 2018

Prihlasovací systém pre Nízkotatranskú stíhačku 2018 (9. ročník):

SKUPINA 1:

Pre prihlásenie na NTS 2018 je potrebné splniť predpoklad pre prihlásenie, ktorým je:

a) Absolvovanie celej trasy NTS 2017.

alebo

b) Absolvovanie celej trasy podujatia, ktoré je certifikované ITRA a má pridelené aspoň 4 body (ITRA endurance points), v rámci limitu určeného organizátormi podujatia medzi dátumom 1.1. 2017 a 1 dňom pred spustením prihlasovacieho formulára NTS 2018. Zoznam pretekov podľa krajiny si môžete vyhľadať na stránke UTMB alebo na stránke ITRA.

alebo

c) Absolvovanie celej trasy jedného z nasledovných podujatí v SR a ČR v rámci limitu určeného organizátormi podujatia medzi dátumom 1.1. 2017 a 1 dňom pred spustením prihlasovacieho formulára NTS 2018:

Slovenská republika: Kysucká stovka, Letecká stovka, Bánovská stovka, Lazová stovka, Stefanik trail (ultra jednotlivec), International Goral Marathon (trasy Ultramaratón 90+ a Ultramaratón 70+), Nonstop beh hrebeňom Nízkych Tatier, Malofatranská 50-ka (MF50), Javornícka stovka, Východniarska stovka, Tatranská šelma Ultra, 100 Míľ Krajom Malých Karpát, Malokarpatská Vertikála, Prešporský Ultra Trail (trasa ULTRA)

Česká republika: Ledopádová stovka (Brtnické ledopády), Jarním Šluknovskem, Jesenická stovka, Špacír, Hostýnská osma, Nezmar – UltraTrail, Beskydská sedmička, Pradědova stovka, 5 beskydských vrcholů (5BV), Boubín-Libín-Kleť (BLK), Loučení s turistickým rokem (100+ km trasa alebo kombinácia 1. a 2. etapy EKUT)

Poznámky k skupine 1:

  • Organizátori NTS si vyhradzujú právo priebežného doplnenia ďalších podujatí do zoznamu pre skupinu 1 c).
  • Organizátori NTS si vyhradzujú právo individuálneho posúdenia prihlášok obdržaných v rámci skupiny 1, kde uvedený predpoklad nespadá do kategórii a) – c).

SKUPINA 2:

Registrácia bez predpokladu. Prihlasovanie pre skupinu 2 sa otvára iba v prípade, že sa nenaplní plný počet miest pre NTS zo skupiny 1.

SYSTÉM:

Prihlasovanie pre NTS 2018 bude prebiehať prihlasovacieho formulára na webovej stránke NTS a to oddelene pre skupinu 1 a prípadne skupinu 2. K dispozícii sú miesta pre 150 účastníkov.

SKUPINA 1: Dátum a čas sprístupnenia a uzavretia formulára pre skupinu 1 bude vopred oznámený. Prihlasovanie v rámci skupiny 1 bude prebiehať podľa poradia prijatých prihlášok do naplnenia celkového limitu (t.j. nie žrebovaním).

SKUPINA 2: Prihlasovanie pre skupinu 2 sa otvára len v prípade, že sa nenaplní plný počet miest pre NTS zo skupiny 1.

NÁHRADNÍCI: Po naplnení kapacity štartovnej listiny zo skupiny 1 a 2 bude prijatých ešte 20 prihlášok pre náhradnícke družstvá s použitím podmienok skupiny 3.

Poznámky k systému:

  • Dátumy spustenia prihlasovacích formulárov budú vopred oznámené (odporúčame sa zapísať pre odber infomailu NTS).
  • Organizátori si vyhradzujú právo udelenia dvoch výnimiek z prihlasovacieho systému (“divoká karta”) pre družstvá, kde dosiahnuté výsledky (vysoká výkonnosť a skúsenosti z pretekov) členov družstva poukazujú na predpoklad pre prihlásenie a účasť na NTS.