Prihlasovací systém 2023

SYSTÉM:

Prihlasovanie pre NTS 2023 bude prebiehať pomocou prihlasovacieho formulára na webovej stránke NTS s limitom 200 účastníkov.

Link na registračný formulár.

Zoznam potvrdených registrácii.

Trať 98,5 km:

Pre prihlásenie sa na trasu NTS100 musí účastník/čka splniť niektorý z nasledujúcich predpokladov:

 1. V niektorom z predchádzajúcich dvoch ročníkov úspešne absolvovať niektorú z trás NTS.
 2. Úspešne absolvovať iný pretek certifikovaný v ITRA s počtom pridelených bodov aspoň 4 v rozmedzí od 1. januára roku dva roky pred konaním aktuálneho ročníka (pre rok 2023 to je rok 2021) a dňom registrácie.
 3. Úspešne absolvovať jeden z nasledujúcich riadnych pretekov v SR a ČR v rozmedzí od 1. januára roku dva roky pred konaním aktuálneho ročníka a dňom registrácie:
  1. SR: Letecká stovka, Lazová stovka, Javornícka stovka, Ponitrianska stovka, Východniarska stovka, 100 Míľ Krajom Malých Karpát (všetky trasy), Ultra Fatra, Hriňovská stovka, Malofatranská stovka (50km alebo 100km trasa), Zázrifské pobehanä  (trasa Ultramagura 71), Rusínska stovka (iba 100km trasa), Big Bear’s Ultra (iba 100km trasa),
  2. ČR: Brtnické Ledopády, Jarním Šluknovskem – 100km trasa, Krakonošova stovka, Týništské šlápoty, Jesenická stovka, Špacír, Beskydská sedmička (B7), Pradědova stovka, 5 Beskydských vrcholů (5BV), Loučení s turistickým rokem – 100km trasa, Pražská stovka – 100km trasa, Červenokostelecká stovka – 100km trasa.
 4. Zaručenú účasť s povinnosťou registrácie majú:
  1. víťazi Slovenskej Ultratrailovej Ligy  v prechádzajúcom ročníku (1.-3. miesto),
  2. členovia Slovak Ultra Trail Tímu.

Trať 49 km:

V roku 2023 sa nekoná.

Poznámky k systému:

 • Dátumy spustenia prihlasovacích formulárov budú vopred oznámené (odporúčame sa zapísať pre odber infomailu NTS).
 • Organizátori si vyhradzujú právo udelenia výnimiek z prihlasovacieho systému (“divoká karta”) pre účastníkov, kde dosiahnuté výsledky (vysoká výkonnosť a skúsenosti z pretekov) poukazujú na predpoklad pre prihlásenie a účasť na NTS.