Občerstvenie a voda

nts2018 fb food and waterInformácie o občerstvení (jedlo a nápoje), ktoré budú poskytovať organizátori NTS na kontrolných stanovištiach, ako aj o možnostiach doplnenia vody na trase NTS. Na každom kontrolnom stanovišti bude k dispozícii magnézium, hroznový cukor a soľ.

OBČERSTVENIE:

KS1 Šumiac (6. kilometer):

 • Kontrolné stanovište, bude tu k dispozícii voda a iontový nápoj na osvieženie pred výstupom na Kráľovu hoľu. Pre účastníkov bude pripravené aj ovocie. Upozorňujeme, že v Šumiaci nepodávame varené jedlo.

KS2 Kráľova hoľa (12. kilometer): 

 • Kontrolné stanovište, bude tu k dispozícii voda a iontový nápoj. Pre účastníkov bude prichystané sladké občerstvenie a sušené ovocie. Upozorňujeme, že na Kráľovej holi nepodávame varené jedlo.

Andrejcová (21. kilometer):

 • Dobrovoľníci z útulne Andrejcová pre vás pripravia bonusovú občerstvovačku priamo na trase NTS.

KS3 Sedlo Priehyba (28. kilometer):

 • Kontrolné stanovište a občerstvovacia stanica s nápojmi (2 L vody na osobu, Coca-Cola, Kofola a iné nealkoholické nápoje) a jedlom (ovocie, slané aj sladké občerstvenie). Upozorňujeme, že v sedle Priehyba nepodávame varené jedlo.

KS4 Sedlo za Lenivou (48. kilometer)

 • Kontrolné stanovište, bude tu k dispozícii voda, iontový nápoj a Coca-Cola. Pre účastníkov bude prichystané aj drobné občerstvenie (slané a sladké). Upozorňujeme, že v sedle za Lenivou nepodávame varené jedlo.

KS5 Čertovica (49. kilometer)

 • Kontrolné stanovište a občerstvovacia stanica s nápojmi (vrátane čapovanej kofoly) a jedlom (polievka, ovocie, slané aj sladké občerstvenie)

KS6 Chata M.R. Štefánika (58. kilometer)

 • Kontrolné stanovište, bude tu k dispozícii voda, iontový nápoj a chlieb s arašidovým maslom alebo Nutellou. Na Chate M.R. Štefánika je možné si zakúpiť teplé jedlo aj ďalšie nápoje (osadenstvo chaty bolo vopred informované o NTS).

KS7 Kamenná chata pod Chopkom (64. kilometer)

 • Kontrolné stanovište, bude tu k dispozícii voda (cca 2 litre na osobu), iontový nápoj a tradičný čaj od Kamienky a polievka. Na Kamienke je možné si zakúpiť aj ďalšie teplé jedlo aj ďalšie nápoje (osadenstvo chaty bolo vopred informované o NTS, účastníci majú prednostnú obsluhu).

KS8 Útulňa Ďurková (75. kilometer)

 • Kontrolné stanovište a občerstvovacia stanica s nápojmi (voda, iontový nápoj, Coca-Cola, čaj a iné nealkoholické nápoje) a jedlom (polievka, ovocie, slané aj sladké občerstvenie).

KS9 Hiadeľské sedlo (94. kilometer)

 • Kontrolné stanovište a občerstvovacia stanica s nápojmi (voda, iontový nápoj, Coca-Cola, čaj a iné nealkoholické nápoje) a jedlom (slané a sladké občerstvenie). Upozorňujeme, že v Hiadeľskom sedle nepodávame varené jedlo.

Cieľ NTS na Donovaloch

 • V cieli NTS v kolibe DAMi’sport Donovaly vás bude čakať teplé jedlo (guláš) a nápoj (pivko alebo kofola). Dajú sa tu zakúpiť (podľa času príchodu) aj iné jedlá a nápoje.

Horeuvedený zoznam je orientačný a môže sa ešte meniť. Budeme sa pre vás snažiť zabezpečiť (predovšetkým na hlavných občerstvovacích staniciach) čo najpestrejšie občerstvenie.

Odporúčame mať so sebou na štarte minimálne 1,5 L tekutín. Ďalšie možnosti na doplnenie pitnej vody a tekutín: