Doprava

nts2018 fb doprava

Novinkou v ročníku 2020 je zabezpečenie autobusovej dopravy pre tých účastníkov, ktorý si dopravu objednajú v registračnom formulári. Jeden autobus pôjde z Donoval do Telgártu v piatok podvečer a druhý pôjde z Čertovice na Donovaly po ukončení pretekov na kratšej trase NTS49.

Piatok: Donovaly – Telgárt

Odchod v piatok 17. júla o 18.00 z centrálneho parkoviska na Donovaloch. Autobus nemá ziadne zastávky. Na Donovaloch sa o 17.00 začne prezentácia účastníkov a kontrola povinného výstroja.

Sobota: Čertovica – Donovaly

Odchod v sobotu 18. júla o 16.30 z parkoviska na Čertovici (KS5 / cieľ NTS49) a smeruje na Donovaly. Autobus nemá ziadne zastávky.

Verejná doprava

Informácie o verejnej doprave nájdete na webe www.cp.sk.

  • Odporúčame si pozrieť aj spoje z Heľpy, Mýta pod Ďumbierom, Jasnej, Jasenia, resp. podľa možnosti si zabezpečiť aj prípadný odvoz autom z Čertovice, resp. Donovalov.

Upozorňujeme, že organizátori NTS nezaisťujú dopravu účastníkov nad rámec autobusovej prepravy, ktorú si účastníci môžu objednať pri registrácii.

V prípade, že do Nízkych Tatier cestujete vlastným autom a nemáte zabezpečený prevoz auta z Telgártu do cieľa NTS, odporúčame odparkovať auto na Donovaloch a využiť piatkový autobusový transfer do Telgártu. Ak bežíte kratšiu trať, odporúčame aj transfer z Čertovice na Donovaly.