Doprava

nts2018 fb doprava

Pozor zmena:
Z dôvodou nízkeho záujmu v predošlých ročníkoch nebude zabezpečená autobusová doprava účastníkov, ktorí ukončia svoju účasť v pretekoch NTS na KS5 Čertovica (eliminačný systém alebo odstúpenie z pretekov).

Na Čertovici sa však bude nachádzať množstvo dobrovoľníkov a organizátorov, ktorý podľa aktuálnej potreby a svojich organizačných úloh vedia pomôcť s dopravou na Donovaly. V prípade, ak budete chcieť využiť túto možnosť, prosíme, aby ste kontaktovali vedúcu/vedúceho kontrolného stanovišťa KS5 Čertovica.

Verejná doprava

Informácie o verejnej doprave nájdete na webe www.cp.sk.

  • Odporúčame si pozrieť aj spoje z Heľpy, Mýta pod Ďumbierom, Jasnej, Jasenia, resp. podľa možnosti si zabezpečiť aj prípadný odvoz autom z Čertovice, resp. Donovalov.
  • Upozorňujeme, že organizátori NTS nezaisťujú dopravu účastníkov na štart, z cieľa na Donovaloch, resp. z jednotlivých kontrolných stanovíšť na trase.
  • V prípade, že do Nízkych Tatier cestujete vlastným autom a nemáte zabezpečený prevoz auta z Telgártu do cieľa NTS, odporúčame zvážiť odparkovanie auta v Banskej Bystrici a následne cestu do Telgártu spojmi (vlak/bus).