Doprava

Organizátori NTS zabezpečia dopravu družstiev, ktoré ukončia svoju účasť v pretekoch NTS na KS5 Čertovica (eliminačný systém alebo odstúpenie z pretekov) do cieľa NTS na Donovaloch. Doprava sa uskutoční prostredníctvom súkromnej autobusovej dopravy. Autobus bude na Čertovici pristavený v sobotu 15. júla 2017 tak, aby po ukončení časového limitu pre KS5 Čertovica mohli účastníci spoločne odísť do cieľa NTS na Donovaly.

Prehľad spojov (autobusy, vlaky), ktoré vám umožnia sa dostať do Telgártu (piatok 14. júla 2017) a spojov z Čertovice a Donovalov v sobotu a nedeľu nájdete už čoskoro v tabuľke dole. Viac informácii o spojoch nájdete na webe www.cp.sk.

  • Odporúčame si pozrieť aj spoje z Heľpy, Mýta pod Ďumbierom, Jasnej, Jasenia, resp. podľa možnosti si zabezpečiť aj prípadný odvoz autom z Čertovice, resp. Donovalov.
  • Upozorňujeme, že organizátori NTS nezaisťujú dopravu účastníkov na štart, z cieľa na Donovaloch, resp. z jednotlivých kontrolných stanovíšť na trase.
  • V prípade, že do Nízkych Tatier cestujete vlastným autom a nemáte zabezpečený prevoz auta z Telgártu do cieľa NTS, odporúčame zvážiť odparkovanie auta v Banskej Bystrici a následne cestu do Telgártu spojmi (vlak/bus).