Poistenie

Na území SR, podľa platného ustanovenia Zákona č. 544/2002 Z.z. o Horskej Záchrannej Službe (ďalej len “HZS”), je osoba nachádzajúca sa v horskej oblasti povinná uhradiť HZS náklady spojené s výkonom záchrannej činnosti alebo s pátraním, ktoré sa jej týkajú. Z tohto dôvodu musí mať každý účastník NTS poistenie na zásah HZS platné počas trvania podujatia.

Podujatie NTS je v zmysle §9 uvedeného zákona nahlásené na HZS. Každý účastník je povinný mať so sebou kompletnú povinnú výbavu a byť poistený pre termín konania NTS (15.-16. júla 2017) vhodným typom poistenia. Poistenie musí pokrývať náklady na zásah HZS na Slovensku a musí sa vzťahovať na organizované verejné športové a turistické podujatia. Vo výlukách z poistenia by nemali byť uvedené športové preteky alebo športová činnosť.

Niektoré možnosti poistenia na zásah HZS sú uvedené na webstránke Horskej záchrannej služby. Podľa informácii od spoločnosti Allianz Slovenská poisťovňa zahŕňa účasť na športových pretekoch produkt Poistenie do hôr (SR) so zvolenou možnosťou „Rizikové športy a činnosti, rizikové povolanie alebo výkonnostný šport.“

Výber vhodného druhu poistenia a overenie jeho aplikovateľnosti pre NTS 2017 je zodpovednosťou každého účastníka NTS. Informácie o poistení na tejto stránke sú informatívneho charakteru a organizátor v žiadnom prípade nezodpovedá za typ poistenia, ktoré si účastník uzatvorí pre NTS!

  • Erik Hübner

    Alpenverein ma alebo nema vynimku pre preteky? Dik.