Termín Nízkotatranskej stíhačky 2017

Milí priatelia, ôsmy ročník Nízkotatranskej stíhačky sa bude konať v termíne 15. – 16. júla 2017. Registrácia bude k dispozícii v druhej polovici marca. Viac informácií pripravujeme. Aby vám nič neušlo, zaregistrujte do Stíhačkového infomailu, prostredníctvom ktorého budeme o blížiacej sa registrácii informovať. Tešíme sa na vás a prajeme veselého Silvestra a úspešný nový rok 2017.

Nízkotatranská stíhačka 2016

7. ročník ultra trailu pre dvojčlenné družstvá Nízkotatranská stíhačka sa konal 16. júla. V sobotu ráno na trasu 7. ročníka Nízkotatranskej stíhačky vyštartovalo z Telgártu 48 dvojčlenných družstiev, z toho 35 mužských (kategória A), 12 zmiešaných a 1 čisto ženské (kategória B). Prítomnosť takmer kompletného počtu družstiev na štarte nás potešila, priebeh Nízkotatranskej stíhačky bol však tento rok bohužiaľ veľmi rýchly. Pokračovať v čítaní

Informácia z východnej časti hrebeňa Nízkych Tatier

Správy z východnej časti hrebeňa Nízkych Tatier oznamujú, že za Havranou Poľanou po Bacúšske sedlo sú popadané nové stromy, čo znamená aj nové preliazačky a podliezačky na trase NTS (okolo niektorých stromov sú vyšľapané obchádzky). Na tomto úseku ide o cca 30-40 stromov na chodníku. Táto časť trasy NTS bude značená aj vlastným značením s dôrazom na spomenutý úsek. Niekoľko padnutých stromov je podľa správ aj na ďalších úsekoch – s minimálnych zdržaním.

Značenie trasy NTS

Trasa NTS prebieha po značených turistických chodníkoch, výnimkou je úvodný 5 km dlhý úsek z Telgártu do Šumiaca, ktorý vedie po cyklotrase 2554 a krátky dobeh do cieľa v obci Donovaly.

Okrem štandardného turistického značenia bude na trase NTS umiestnené aj doplnkové (vlastné) značenie NTS v podobe červeno-bielych fáboriek (červeno-biela plastová páska), reflexných (nočných) značiek, smerových cedúľ a šípiek. Pokračovať v čítaní

Uzávierka štartovnej listiny / Start list closure

vykricnikŠtartovná listina NTS 2016 bude uzavretá v stredu 13. júla o 09.00 hod. Akékoľvek zmeny v zložení družstiev nahlasujte pred týmto termínom.

The NTS 2016 start list will be closed for changes on Wednesday 13. July at 09.00 CET. Any changes in the teams need to be announced before this date and time.