Potvrdenie o zdravotnom stave

Nízkotatranská stíhačka zaviedla v 8. ročníku (2017) novinku – potvrdenie o zdravotnom stave (PZS). Doručenie tohto formáru sa vyžaduje pre úspešné dokončenie registrácie na preteky. Je nutné ho doručiť najneskôr 7 dní pred konaním pretekov.

Formulár Slovak Ultra Trail

V snahe pretekárom uľahčiť administratívnu záťaž, Stíhačka ako člen Slovak Ultra Trail akceptuje formulár tohto združenia. Stiahnuť si ho môžete na stránkach združenia na tomto odkaze.

Výhodou spoločného formulára je, že pretekár potrebuje ísť k lekárovi za účelom potvrdenia iba 1x za rok a potvrdený formulár platí aj na ďalšie podujatia, ktoré potvrdenie vyžadujú. V sezóne 2017 ide o nasledovné preteky:

  • Stefanik Trail
  • Malofatranská stovka
  • Nízkotatranský stíhačka
  • Ponitrianska stovka

Ako doručiť PZS?

  1. Nascanovaný formulár nám doručte emailom na stihacka@hiking.sk
  2. Ak ste už tento formulár posielali na niektoré z horeuvedených podujatí, nemusíte nám ho posielať znova, stačí poslať info, na ktoré podujatie ste formulár zasielali.

Je možné použiť iný formulár?

Žiaľ nie je možné použiť iných formulár ako horeuvedený formulár združenia Slovak Ultra Trail.

Nám organizátorom záleží na tom, aby účastníci nášho náročného horského ultramaratónu  preverili svoj zdravotný stav absolvovaním lekárskej prehliadky. Prehliadka by mala odhaliť potenciálne chronické ťažkosti, ktoré by mohli predstavovať pre organizátora – no najmä pre účastníka – neprimerané riziko.

Tento element je novinkou na slovenskej ultratrailovej scéne, avšak je úplne bežný na ultrabežeckých podujatiach v okolitých krajinách Európy či vo svete.